קופות רושמות מי אתן?

 

אנו קופות רושמות, ואנו מכשירים אלקטרונים ואנו ובעת ביצוע מכירה כלשהי, אנו הקופות רושמות, מבצעות חישובים , של התשלומים המתקבלים לעסק, במידה והתשלומים מבוצעים במזומן, או מבוצעים בהקפה, או באשראי, בעל העסק מקיש את אופן התשלום, וסכום התקבולים בקופה הרושמת, כמו כן קופות רושמות רושמות את העודף המגיע ללקוח, ומנפיקות ללקוח קבלה עבור התשלום.

 

לרובן ככולן של הקופות הרושמות, יש מגירה שבה מאוחסן הכסף המזומן וההמחאות שנתקבלו באותו יום. קופות רושמות נועדו למנוע גנבות כסף על ידי עובדי העסק ולשם כך המגירות שבקופות רושמות, נעולות במפתח, וניתנות לפתיחה רק על ידי בעל העסק או אחראי על הקופה רושמת מטעמו של בעל העסק.

 

המגירות של קופות רושמות, נפתחות בתום ביצוע מכירה, או על ידי האחראי על הקופה רושמת, בעת הצורך.

מסופי אשראי

 

את הקופות רושמות, המציא, ג'יימס ריטי, בארצות הברית, רעיון המצאת הקופה רושמת, עלה בראשו של ריטי, כשהיה בעל עסק, וסבל מגנבות רבות של כסף מזומן, על ידי עובדיו, ולכן כדי לפקח על גישת העובדים למקור הכסף, וכדי למנוע גנבות מיותרות, עלה בראשו רעיון המצאת קופות רושמות,הקופה רושמת הראשונה הומצאה בשנת 1879, ונקראה, "ריטי מודל" ובשנת 1883 קופות רושמות, נרשמו כפטנט.

 

 

 קופה ממוחשבת

פטנט זה נרשם בשם " הקופאי שאינו מועל" ומסיבות של מעילות רבות, בקופות רושמות, מותקן פעמון המצלצל בכל פעם שמתבצעת מכירה, ומגירת המזומנים נפתחת, וזאת כדי שהפיקוח על העובדים הממונים על קבלת תשלומים, ועובדים בקופה רושמת, יוגבר, וימנע מהן לחשוב אפילו על גניבה של כספים מזומנים מהקופות רושמות.

 

 

בראשית דרכן, קופות רושמות, היו מכונות חישוב, ולא ניתן היה להוציא מהן קבלה ללקוח. החברה הראשונה שמכרה קופות רושמות לשוק הרחב, היתה חברת casio .

עוד על קופות ממוחשבות

קופות רושמות, משקלים בכל הרמות

בס"ד

מעבדת תיקונים לכל סוגי הקופות והמשקלים

​053-9418769

052-2576076

מעבדת תיקונים לכל סוגי הקופות והמשקלים